Wholly Kaw
Wholly Kaw on pieni, perheomisteinen yritys, joka valmistaa laadukkaita ja luonnollisia ihonhoito- ja parranajotuotteita pienissä erissä Yhdysvalloissa. Yritys korostaa ihon terveyttä ja ympäristöystävällisyyttä, ja sen tuotteet perustuvat puhtaisiin, vastuullisesti hankittuihin ainesosiin, kuten luonnonöljyihin, voihin, maitoon ja proteiineihin, jotka ravitsevat ja kosteuttavat ihoa.
Wholly Kaw pyrkii myös vähentämään ympäristökuormitusta muun muassa vähentämällä muovin käyttöä jopa 90 % ja suosimalla kestäviä valmistusmenetelmiä. Yrityksen tavoite on tarjota hellävaraisia, tehokkaita ja ekologisia tuotteita, jotka tekevät päivittäisestä grooming‑rutiinista miellyttävän ja ihon hyvinvointia
Double Agent
Wholly Kaw Double Agent aftershave tarjoaa saman vastustamattoman tuoksun kuin Double Agent parranajosaippua, kätevässä splash‑muodossa, jota on rikastettu Dragon’s Blood ‑uutteella ja kasvipohjaisilla feromoneilla. Koostumukseen sisältyvät kasviuutteet tunnetaan ihoa rauhoittavista ominaisuuksistaan ja tarjoavat ensiluokkaisen ajon jälkeisen hoitokokemuksen.
Tuoksu on aromaattinen fougère, jossa geraniumin ja laventelin vivahteita täydentää rauhoittava tammenjäkälän ja tonkapavun pohja. Kokonaisuutta syventää voimakkaasti puumainen oudin ja santelipuun pohjasävy. Nuottien moniulotteisuus pitää tuoksun jatkuvasti mielenkiintoisena: puhdas muttei liian raikas, mausteinen muttei liian puinen, lämmin muttei liian myskinen. Aito kaksoisagentti.
Dragon’s Blood on hydrolykolinen uute, joka saadaan Croton lechleri ‑puun lateksista ja joka tunnetaan monista ihoa hoitavista ominaisuuksistaan. Korkean taspini- ja polyfenolipitoisuutensa ansiosta Dragon’s Blood tarjoaa tulehdusta ehkäiseviä ja ihoa uudistavia vaikutuksia, tehden siitä ihanteellisen ainesosan parranajon jälkeiseen hoitoon.
118ml
Valmistusmaa: USA
Sisältö:
Alcohol, Water, Glycerin, Menthol, Propanediol, Croton Lechleri Resin Powder, d-Panthenol, Coleus Forskohlii Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Fragrance, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate







Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.