1854 perustettu Taylor of Old Bond Street on klassisen parranajon ikoneita. Taylorin tuotteet tunnetaan klassisesta Brittiläisestä tyylistä, eleganssista ja laadukkuudesta. Heidän tuotteet ovat valmistettu ja suunniteltu vastaamaan korkeita standardeja, sekä niissä käytetään luonnollisia raaka-aineita.
Parranajosaippuasta vaahtoutuu pehmeä, liukas ja kermainen vaahto, joka kosteuttaa ja suojaa ihoa parranajon aikana. Tuoksuna on raikas vastaleikattujen greippien tuoksu, sekä appelsiini. Mikäli olet sitruksen tuoksuisten parranajosaippuoiden ystävä, on tämä tuote oiva valinta. Saippua on koostumukseltaan todella pehmeää.
Pakattu muoviastiaan, nettopaino 150g.
Ei sisällä parabeeneja.
Valmistettu Englannissa.
Sisältö:
Aqua, Stearic Acid, Myristic Acid, Potassium Hydroxide, Coconut Fatty Acid, Glycerin, Parfum (Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Limonene), Triethanolamine, Sodium Hydroxide, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.
h.suomalainen (varmistettu kirjoittaja) –
Kuka hullu tykkää greipin hajusta. Kokeilun jälkeen ainakin minä, kun tilasin jo toisen. Nopeasti vaahdottuva ja toimiva partasaippua/vaahto kulhossa joka toimii. (Kategoriaa kova shaving cream ennemmin kuin kova soap englantia puhuville)
Pakko tiputtaa yksi tähti nopeahkosta kulumisesesta. Kova saippua kestää ja kestää, mutta tällainen pehmeämpi kuluu aika vauhdilla niihin nähden. Pehmeänä tätä voi ottaa kulhosta ja vaahdottaa suoraan naamalle helposti.
Pidän muistakin tämän sarjan ”saippuoista” etenkin nopeaan parranajoon.